Sevgili Ziyaretçiler, sizlerin beğenisine sunduğum nostaljik vesikalık albümün ortaya çıkmasında Satılmış ve Şadi İÇBUDAK’ın negatif filimleri bu zamana kadar saklayarak günümüze getirmesi en büyük şanstır.Kendisine bu filmlerin dönüşüm yapılması için yardımcı olmak istediğimi söylemem üzerine elinde bulunan filmleri dönüşüm için esirgemeden bana veren Şadi İÇBUDAK'a teşekkür ediyorum.
    
     Yaklaşık bir aylık yorucu bir çalışma sonucunda negatiflerin gün yüzüne çıkmasını sağladım.
Bu fotoğrafların her bir karesinde ayrı ayrı bir emek vardır.Yaklaşık olarak 1005 adet vesikalık mevcut, bu albümde ayrıca yaklaşık olarak 250 adet bayanlara ait fotograflar' da var, bunları ilerleyen zamanda kişilerin görüşlerinide  aldıktan sonra yayınlamayı düşünüyorum.
   
     Arşiv yaklaşık 20 yıl ve öncesine ait olup, bir kısım filmlerin zarfları yok, bir kısım zarflar içinde”de başka kişilere ait filimler çıkmıştır.İsimler zarf üzerinde yazılı olduğu gibi kaydedilmiştir. Ben tanıyabildiğim kadarı ile kişilerin bir bölümünü yazdım, yanlış yazdığım veya zarfta ismi yanlış yazılıp burada farklı bir isimde gözüken fotoğraf olabilir, değişikliklerin yapılabilmesi için fotoğrafın tam adını yazılarak ziyaretçi defterindeki bilgi kısmına not olarak yazarsanız, yanlış yazılımları düzeltebilirim.
                              
                                                                       Saygılarımla Erdal ATAK

 G  İ  R  İ  Ş